Fruti që forcon eshtrat tuaja

Autori:Avdyl Pajaziti

Kumbullat e thara janë të pasura me vitaminë K, forcojnë eshtrat, e më pas u ndihmojnë edhe zorrëve të punojnë si duhet. Kumbullat e thara kanë disa efekte të tjera shëndetsore. Ndikojnë në kontrollonin e nivelit të sheqerit në gjak, duke bërë të mundur zvogëlimin nga rreziku i diabetit.

Shumë studime kanë vërtetuar se problemet e menopauzës më lehtë janë të përballueshme nëse konsumoni kumbulla të thara. Mjafto që ju të konsumoni 3-4 kokrra kumbulla të thara brenda ditës për të neutralizuar qelizat e radikalëve të lirë, të cilët dëmtojnë kujtesën.

Kumbullat sidomos janë të shëndetshme për sytë. Fitonutrientet që gjenden në kumbulla mund t’ju ndihmojnë që të ulni rrezikun për degjenerim të makular, sëmundje kjo e cila zakonisht shfaqet te njerëzit e moshuar. Për një shëndet më të mirë konsumoni kumbulla të thara.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fruti-qe-forcon-eshtrat-tuaj-tuaja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala