Freskohet Ramadan Muja

Autori:Zekirja Shabani

Kryetarët e gjithë komunave të Kosovës, ja kanë zili Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja. Sidomos kur janë në pyetje shpenzimet për “freskim”, mallra dhe shërbime.

Të mërkurën ai ka kontraktuar kompaninë “Beli” nga Prizreni që ta furnizoj Kuvendin Komunal të Prizrenit me pije freskuese për hiq më pak se 26 mijë euro. Nërkaq, kontratën përfundimtare për këtë furnizim do ta nënshkruaj me 21 shkurt të këtij viti.

Të dhënat e publikuara në KRPP tregojnë se për këtë tender kompania “Beli”, nuk kishte asnjë konkurrent.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/freskohet-ramadan-muja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala