Frangu – “shpëtim” nëse dështon euroja

Autori:Zekirja Shabani

Frangu zviceran do të mbajë rolin e monedhës rezervë “shpëtim” për shkak të pasigurisë së euros lidhur me krizën greke, tha presidenti i Bankës Nacionale të Zvicrës, Thomas Jordan.

Sipas Jordanit, këtë viti kursi i frangut u rrit me 12 për qind, pasi banka vendosi të mos e mbajë artificialisht.

“Pavarësisht ngadalësimit të aktivitetit ekonomik në Zvicër, mund të konkludojmë se frangu do të mbetet stabil”, thotë Jordan.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/frangu-shpetim-nese-deshton-euroja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala