Franca përfshihet nga stuhitë e vërshimet, 10 të vdekur (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Stuhi të fuqishme dhe vërshime kanë goditur juglindjen e Francës, duke lënë të paktën 10 të vdekur dhe gjashtë të tjerë të zhdukur, raporton BBC deklaratat e autoriteteve franceze.

Tre persona të vjetër në shtëpinë e pleqve në afër qytetit Antibes janë ngulfatur nga vërshimet, duke shkaktuar kësht vdekjen e tyre, transmeton Indeksonline.

Ndërkaq, pesë të tjerë kanë vdekur derisa kanë provuar t’i parkojnë veturat e tyre nën strehimore dhe janë zënë nga vërshimet.

Presidenti francez François Hollande i ka falënderuar ekiper e kërkim-shpëtimit. Ai dhe ministri i brendshëm Bernard Cenezeuve pritet të vizitojnë zonat e prekura më vonë. /Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/franca-perfshihet-nga-stuhite-e-vershimet-10-te-vdekur-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala