Fotografi të rralla historike

Autori:Zekirja Shabani

Ismail Qemali me fëmijet e tij

foto e rrall e Ismail Qemalit

Manastiri i Deçanit në vitin 1900, kur ruhej nga shqiptarët

manastiri i decanit 1900

Tregu i vjetër i Pejës

peja 2 peja 3 peja

 

Shkollë fillore në Gjakovë, vitet ’40-të.
shkolla

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fotografi-te-rralla-historike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala