Fotografi me shumë imagjinatë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Natascha Kwee, është një fotografe nga Norvegjia.

Ajo ka filluar që të fotografojë para gjashtë vitesh, mirëpo shumë shpejtë e kuptoi që ajo që ajo dëshironte më shumë është arti surreal. Kwee shprehet se shumë shpesh fillon të ëndërrojë vende që nuk ka qenë kurrë, ose edhe që nuk ekzistojnë fare.

“Më pëlqen që të kombinojë natyrën, kafshët dhe njerëzit e të shkojë përtej asaj që quhet nëna natyrë”, është shprehur Kwee.

21 vjeçarja, për ti arritur këto fotografi të mrekullueshme përdor vende të ndryshme e ndonjëherë edhe dhomën e saj. Pastaj përdor pak Photoshop, dhe në fund siç ajo thotë e lë që magjia të ndodh.

foto12

 

foto11

 

foto10

 

foto9

 

foto8

 

foto7

 

foto6

 

foto5

 

foto4

 

foto3

 

foto2

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fotografi-me-shume-imagjinate-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala