Foshnjat e ISIS me granata dhe armë te koka (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Së fundmi një foto aspak normale ka qarkulluar në rrjetet sociale, ku një foshnje e porsalindur shfaqet duke fjetur pranë një granate, një pistolete dhe një certifikate që e identifikon foshnjen si anëtar të ISIS.

Imazhi i cili ende nuk është verifikuar u ripostua nga aktivistët anti-ISIS në Siri me paralajmërimin: “Ky fëmijë do të jetë nesër rrezik për ju, jo vetëm për ne”.

E postuar në twitter të dielën nga Abu Ward Al-Raqqawi, grupi sqaron se fotoja ishte shkrepur nga organizata e terrorit për të radikalizuar gjeneratën e re të xhihadistëve.

Postimi sqaron se fëmija i lindur quhet “Jrah”, ndërsa emri i nënës së tij është “Om” dhe babai i tij quhet “Abu”.

Çertifikata që shfaqet pranë kokës së djalit, në të vërtetë është Karta Identifikuese e ISIS për fëmijët.

Shtatorin e shkuar, një imazh i tmerrshëm u publikua nga ISIS, ku një vajzë e vogël e veshur si luftëtare shfaqej me granata në dorë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/foshnjat-e-isis-me-granata-dhe-arme-te-koka-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala