Foshnja e posalindur gjendet në mbeturina

Autori:Avdyl Pajaziti

Foshnja, e gjinisë femërore, e gjetur në hapësirën e deponisë rajonale të mbeturinave, në lokacionin Gërmovë në Koshtovë të Mitrovicës, mësohet se ishte e porsalindur. Trupi i pajetë tash është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore, e atje bëjnë të ditur se nesër do i bëhet autopsia.

Derisa Policia po e heton si vrasje të rëndë, në Mjekësi Ligjore thonë se gjithçka merret vesh nesër.

Zëdhënësi i Policisë në Mitrovicë, Avni Zaiti tha për lajmi.net se dyshimet e para janë se aty është dërguar nga ndonjëri kamionë i cili bartë mbeturinat deri aty.

Ndërsa drejtori i Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu ka bërë të ditur se ekipet hetuese mjekësore kanë qenë në vendin e ngjarjes dhe kanë marr foshnjën.

“Nesër paradite kryhet autopsia e foshnjës”, tha ai për lajmi.net.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/foshnja-e-posalindur-gjendet-ne-mbeturina/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala