Forca të shumta të policisë afër selisë së Vetëvendosjes

Autori:Gazeta Fjala

Forca të shumta të njësitit special të Policisë së Kosovës janë pozicionuar në rrugën UCK, afër sëlisë qëndorë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Deri te kjo ka ardhur pasi që ish-lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ndaj të cilit policia ka një fletarrest, është duke qëndruar në objektin e kësaj partie.

Dhjetëra aktivistë të kësaj partie, kanë tentuar që të thejnë njërin kordon të policisë, por nuk kanë arritur./Gazeta Fjala

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/forca-te-shumta-te-policise-afer-selise-se-vetevendosjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala