Fond zhvillimor për IT

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministria e Zhvillimit Ekonomik do të formoj një fond strategjik kombëtar për mbështetje sektorit  të teknologjisë informative. Fondi brenda 5 viteve do të punësojë 11 mijë qytetarë të Kosovës.

Pjesë këtij projekti janë shoqatat e sektorit privat, kompanitë privat, Banka Botërore dhe investitor të huaj.

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stvilevci ka deklaruar se qëllimi i këtij fondi është të mbështetet ndërmarrjet e vogla dhe të mesme në sektorin e teknologjisë informative.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fond-zhvillimor-per-it/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala