Flet Valon Lluka për sulmet kundër tij

Autori:Gazeta Fjala

Biznesmeni Valon Lluka ka treguar se nuk i di arsyet se pse i është djegur vetura afër shtëpisë së prindërve të tij në Gjakovë. Ka thënë se s’i ka borxh askujt dhe nuk i di motivet se po sulmohet për herë të dytë në shtëpi.

Lluka ka thënë se s’ka ndonjë rezultat nga hetimet as për rastin e parë kur i ishte hedhur një bombë në oborr të shtëpisë në Gjakovë.

“Nuk e di pse. Jeton në Prishtinë. Vikendeve vij në Gjakovë. S’po di. Patën ndodh edhe më herët. E patën qit edhe në oborrin. Kjo është hera e dytë”, ka thënë Lluka, për Gazetën Express.

Lluka ka thënë se në Prishtinë e ka punën derisa në Gjakovë shkon vetëm për t’i vizituar prindërit. Ka thënë se ka afërsi me Kryetaren e Gjakovës, Mimoza Kusari.

“Kurrë askujt s’i kam bërë keq. Në Gjakovë s’kam kurrfarë interesi. S’kam interes as me Komunë. Këtu e kemi një fabrikë të tekstilit. Kemi 140 punëtorë”, ka shtuar ai.

Lluka ka thënë se është duke i pritur hetuesit nga Prishtinë për të parë nëse vetura është djegur në mënyrë të qëllimshme apo ka pasur edhe ajo ndonjë mjet shpërthyes.

Sidoqoftë, Express raportoi, sot, se shtëpia e biznesmenit është djegur, në afërsi të shtëpisë. Edhe në qershor të këtij viti, në shtëpinë e Llukës ishte hedhur një granatë dorë, e cila ishte larguar nga Policia e Kosovës.

Ndërkohë, sot, Zyrtarët e Policisë së Kosovës, kanë thënë se ende s’ka të dyshuar për djegien e veturës së Llukës derisa kanë konfirmuar se hetimet po vazhdojnë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/flet-valon-lluka-per-sulmet-kunder-tij/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala