Flamuri shqiptar në “The Simpsons” (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Një ndër serialet më të shikuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) ”The Simpson” në pjesën 12 të sezonit 21 i ka kushtuar vend edhe Shqipërisë gjatë minutës 10 duke publikuar një delagacion olimpik shqiptar të cilët janë me veshje shqiptare dhe mbajnë në dorë flamurin kuq e zi.

Nga pamjet kuptohet që skenarisit i serialit është njohës i kulturës shqiptare sepse në veshjen e personazheve nuk ka gabuar dhe u ka vendosur edhe nga një plis në kokë personazheve që përfaqesojne delegacionin shqiptar.transmeton lajmiri.com

Komedia The Simpson është në formatin animasion satirik dhë është e njohur botërisht.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/flamuri-shqiptar-ne-the-simpsons-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala