Flamuri i Kosovës në majë të Kilimanxharos (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Fisnik Aliu nga Mitrovica me disa shokë të vet këto ditë është ngjitur në majën më të lartë të Afrikës.

Pas hipjes në Kilimanxharo, Fisniku me qëndrim në Londër ka ngritur flamurin Kosovës në malin më të lartë afrikan, që ka 5895 metra, transmeton Koha.net.

Për këtë aktivitet ka njoftuar familja Aliu nga Lagjja eBoshnjakëve dhe ajo ka treguar se Fisniku nuk është alpinist por këtë aksion, me shokë, e ka bërë për shkaqe humanitare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/flamuri-i-kosoves-ne-maje-te-kilimanxharos-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala