Fjalimi i fundit i Jahjagës si Presidente

Autori:Zekirja Shabani

Derisa FSK po parakalon në shesh, Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga i është drejtuar qytetarëve për herë të fundit në këtë rol.

“Kjo është dita e Kosovës kur kremtojnë lirinë, një lindje për qytetraët tonë. Kosova është dhimbja dhe krenaria jonë”, ka thënë ajo.

Thotë se të ardhmen e ndryshojmë vet, jo me dhunë

“Kjo është ditë ku brezat e kaluara kanë sakrifikuar për këtë ditë”.

Sipas saj Kosova është një realitet i pakthyeshëm pas një luftë të gjatë. “Një miqësie e përjetshme me SHBA, të cilët na kanë mbështeturë gjithmonë. Kosova sot është një demokraci e sfiduar, dhe na duhet më shumë guxim, vullnet”.Sipas Jahjagës është koha për të filluar ndërtimin e shtetit. Në këtë 8 vjetor duhet të bëhëmi sërish bashkë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fjalimi-i-fundit-i-jahjages-si-presidente/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala