Fisnik Ismaili 30 ditë paraburgim?

Autori:Zekirja Shabani

Deputeti Fisnik Ismailin, nga radhët e Vetëvendosjes, mund të mbetet në paraburgim prej 30 ditësh për shkak të gazit lotsjellës që dyshohet se i është gjetur nga sigurimi i Kuvendit të Kosovës.

Njohës të sigurisë kanë bërë të ditur se tashmë precedenti është krijuar me arrestimin e deputetëve Albin Kurti e Donika Kadaj – Bujupi, të cilëve u është caktuar masa e paraburgimit, prej 30 ditësh , si mase e sigurisë për pjesëmarrje në procedurë, për të njëjtën vepër. /Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fisnik-ismajli-30-dite-paraburgim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala