Filmi mbi jetën e Steve Jobs – “i dështuar”!

Autori:Avdyl Pajaziti

Filmi mbi jetën e Steve Jobs, me regji të Danny Boyle, që ka arritur të mbledhë një fitim prej 7.3 milion dollarësh, sipas kritikëve konsiderohet si film i dështuar.

Filmi ‘Steve Jobs’ ka kushtuar rreth 30 milion dollarë, ndërsa sipas kritikëve portreti i Steve Jobs nuk është portretizuar në mënyrë korrekte edhe pse skenaristi i filmit, Aaron Sorkin ka mohuar të gjitha kritikat duke shtuar se ‘filmi nuk ka pasur për qëllim të paraqesë vetëm fakte’ ka thënë  ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/filmi-mbi-jeten-e-steve-jobs-i-deshtuar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala