Fillona ecja kundër kancerit të gjirit në Prishtinë

Autori:Avdyl Pajaziti

Nga ora 12, fillona ecja kundër kancerit të gjirit në Prishtinë, nga Teatri Kombëtar. Motoja kësaj ecje është “ zbulim i hershëm, shpëton jetë”.

Si çdo vit tjetër, edhe këtë vit do të bëhet ecja kundër kancerit të gjirit, ecja për jetë. Kanceri i gjirit mund të prek këndo nga ne, dhe diagnostikimi i hershëm do të thotë jetë.

Kjo kampanja ka për qëllim vetëdijesim e qytetarëve për të bërë monografinë, sidomos për personat nga mosha 40 vjeçare.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fillona-ecja-kunder-kancerit-te-gjirit-ne-prishtine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala