Fillon rindërtimi i shtëpive në Kroin e Vitakut

Autori:Avdyl Pajaziti

Ka filluar sot rreth orës 9:30 rindërtimi i shtëpive të shqiptarëve në lagjen “Kroi i Vitakut”, në veri të Mitrovicës.

Përfaqësuesi i banorëve të lagjes “Kroi i Vitakut”, Nazmi Ismajli ka thënë për KosovaPress se banorët kanë tubuar mjetet në mënyrë vetanake dhe kanë vendosur të fillojnë punimet.

Momentalisht situata është e qetë, mbase vërehen forca të Policisë së Kosovës, të stacionit në veri dhe disa banorë serb të cilët kanë filluat të tubohen.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fillon-rindertimi-i-shtepive-ne-kroin-e-vitakut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala