Fillon puna në Kroin e Vitakut

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Kroin e Vitakut në veri të Mitrovicës, rreth orës 8:15 kanë filluar punimet në rindërtimin e shtëpive të shqiptarëve që ndodhën në thellësi të kësaj lagje.

Deri tani po punohet normalisht dhe situata është e qetë, ndërkohë që banorët shqiptar kanë thënë për KosovaPress se nëse ndodhë të ndërpriten punimet, ata do ta bllokojnë rrugën dhe do t’i ndërprenë punimet e ndërtimit të shtëpive të serbëve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fillon-puna-ne-kroin-e-vitakut/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala