Fillon projekti i puseve në Prishtinë [Foto]

Autori:Avdyl Pajaziti

Në vazhdën e mirëmbajtjes dhe revitalizmit të hapësirave të gjelbra Komuna e Prishtinës, respektivisht Drejtoria e Shërbimeve Publike, Mbrojtjes dhe Shpëtimit

Në Prishtinë ka filluar realizimi i projektit për shpimin e puseve në hapësirat e gjelbra, njoftoi përmes një komunikate për medie Zyra për marrëdhënie me publikun e Komunës.

Projekti synon mirëmbajtjen dhe revitalizimin e hapësirave të gjelbra në kryeqytet dhe realizohet nga Drejtoria e Shërbimeve Publike, Mbrojtjes dhe Shpëtimit të komunës.

Aktualisht shpimi e puseve ka nisur në lagjen “Mati 1”, në rr. Muharrem Fejza, afër Qendrës së Mjekësisë Familjare, ndërsa do të vazhdojë në hapësirën që ndodhet përballë Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, tek Fakulteti Teknik.

Vlera e kontratës për realizimin e këtij projekti është 108.000,00 €, ndërsa punët janë duke i kryer operatorët ekonomik “Niti-N & Caja Company & Royal Cert”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fillon-projekti-i-puseve-ne-prishtine-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala