Fillon aksioni simbolik i opozitës

Autori:Gazeta Fjala

Aktivistë të partive opozitare në vend kanë dal me një aksion simbolik, kundër arrestimeve të deputetëve.

Ata mbajnë në dorë pankarta me mbishkrimet “s`ka dhunë që na ndal”, “Liri deputetëve poshtë diktatura”, “jo shtet policor, shtet të së drejtës”, raporton Gazeta Fjala.

Diellza Hoti nga AAk tha se veprimet e opozitës janë bërë për një të mirë të përbashkët mes popullit dhe opozitës.

“Arresti dhe suspendimi është akt anti-demokratik. Pwrmes arrestit po mundohen ta ndalin zërin e qytëtarëve”, tha ajo.

Ndërkohë, policia e Kosovës e ka rrethuar stacionin kryesor të policisë. /Gazeta Fjala/

 

opozita

op

opooo

12346680_1648728902053402_1790546084_n

12348453_1648728908720068_375693528_n

deputet

12319680_1648730135386612_906826416_n

12312246_1648729272053365_1061247807_n

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fillon-aksioni-simbolik-i-opozites/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala