Filloi operacioni Kuvendar për procedimin e Gjykatës Speciale

Autori:Avdyl Pajaziti

Kuvendi i Kosovës ka filluar mbledhjen e vet për miratimin e ndryshimeve kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës Speciale.

Kuvendi i Kosovës ka filluar mbledhjen e vet për miratimin e ndryshimeve kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të Gjykatës Speciale.

Paraprakisht PDK dhe LDK kanë zhvilluar mbledhje me deputetët e vet, ndërkaq pritet që edhe të kaloj votimi.

Në sallën e Kuvendit të Kosovës janë të pranishëm deputetë, ministra dhe ambasadorë të shumtë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/filloi-operacioni-kuvendar-per-procedimin-e-gjykates-speciale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala