Ferizaj, në momentin e fundit shpëtojnë plakun e sëmurë që e kishin mbuluar krimbat(Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Një rast i pazakonshëm është shënuar në fshatin Dubravë të Ferizajit, ku tre të rinj kanë shpëtuar në moment të fundit një plak të vetmuar, shkruan “lajmpress.com”. Rastin në fjalë e ka përshkruar në facebook hoxha nga Ferizaji, Naser Baftiu, i cili ka postuar edhe disa foto që kanë të bëjnë me rastin. Sipas tij, plaku ka qenë i sëmurë dhe i vetmuar, kurse trupin e tij e kanë mbuluar krimbat.

“Sonte në orët e vona në fshatin Dubrav në Ferizaj pash edhe këtë? Ngjarje që ma terqethi trupin një plak i verbër I vetëm I moshuar I sëmur të cilin e kishin mbuluar krymat këta djem Allahu I shperblefte që kishin zemër të madhe kishin marrë që ta pastronin plakun dhe shtepin e ti për arsye se është në momentet e fundit të jetës së ti Allahu e di me së miri e lus Allahun qe te ja lehtësoj gjendjen Allahu i shperblefte këta djem nëse dikush dëshiron që të ju ndihmoj diqka nga të hollat Allahu i shperblefte ngase kishin nevoj për t’i blerë plakut gjëra duke filluar nga haja pirja dysheki e kështu me radhë o Allahu im mos na sprovo ja rabi”, ka shruar hoxhë Baftiu.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ferizaj-ne-momentin-e-fundit-shpetojne-plakun-e-semure-qe-e-kishin-mbuluar-krimbatfoto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala