Ferati: “Duhet argumente për kundërshtimin e Speciales”

Autori:Avdyl Pajaziti

Ndodheni

Indeksonline / Lajme

09:15 / E mërkurë, 17 Qershor 2015

0 Komente

Ferati: Ata që kundërshtojnë Gjykatën Speciale të gjejnë argumente

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Sadri Ferati u ka bërë thirrje të gjithë atyre që e kundërshtojnë Gjykatën Speciale që të gjejnë argumente, pasi sipas tij, fjalët se me këtë Gjykatë cenohet sovraniteti i Kosovës janë të papranueshme.

“Alternativa është kjo, ne thirremi në sovranitet dhe çka bëjmë. Thirremi në sovranitet dhe përplasemi me ata që kanë ndihmuar të na bëjnë sovranitetin. A do të thotë i ka rënë pishman Amerika që na ka bërë shtet që po do tash të na e marrë shtetin, edhe Evropa.

Unë i kisha thirrur ata kundërshtarë të votimit të japin argumente pak më të mira sesa ta masësh me sovranitet ose josovranitet. Ta masësh situatën në veri se na shkoi sovraniteti, ta masësh Gjykatën se na shkoi sovraniteti, ta masësh pse po vonohet votimi i FAK-ut me sovranitetin, po na 50 shtete t’i kishim paskemi pasur t’i humbim kështu. Nuk është kjo.”, tha Ferati në emisionin ‘Click’ në RTV21.

Ai tha se themelimi i kësaj Gjykate është i vështirë, por i domosdoshëm për të treguar pastërtinë e Kosovës./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ferati-duhet-argumente-per-kundershtimin-e-speciales/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala