Fëmijët nën 12 vjeç, ia “krisin” birrave

Autori:Gazeta Fjala

Kjo foto e përcjellë nga “Jeta osh qef” shfaq një grup fëmijësh të cilët po pijnë birra. Fëmijët të cilët janë më pak se 12 vjeç janë ulur gjithë krenari me krikon e birrës përpara. Ligji tregon qartë se personave nën moshën 18 vjeç nuk u shërbehet alkool.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/femijet-nen-12-vjec-ia-krisin-birrave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala