Federata e Hendbollit, anëtare e plotë në Federatën Ndërkombëtare

Autori:Gazeta Fjala

Në Kongresin e Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, që po mbahet në Sochi, Kosova përfundimisht është pranuar si anëtare me të drejtat e plota.

Koha.net ka arritur të siguroj edhe konfirmimin e IHF-së, që i është dhënë Kosovës me rastin e pranimit si anëtare e plotë.

Atje po marrin pjesë sekretari i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci dhe kryetari i federatës, Eugen Saraçini.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/federata-e-hendbollit-anetare-e-plote-ne-federaten-nderkombetare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala