Faton Topalli: Pse gënjen Lutfi Haziri?

Autori:Gazeta Fjala

Deputeti i Lëvizjes Faton Topalli përmes Facebook ka përgënjeshtruar një deklaratë të Lutfi Hazirit të bërë në një emision të televizionit publik të Kosovës.

“Sapo degjova Lutfi Hazirin në RTK, njeriun që zbatoi decentralizimin, tek gënjen si unë gjoja kam qen kandidat i Partisë Socialiste në Zvicër. Kjo genjeshtër publike nuk është e vertetë. Përndryshe PS është partia e cila mbeshteti fuqimisht njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Zvicra”, ka shkruar Topalli në Facebook, transmeton Gazeta Fjala.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/faton-topalli-pse-genjen-lutfi-haziri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala