Fatmir Sejdiu u takua me Zv.Ministrin e Punëve të Jashtme të Çekisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish presidenti Fatmir Sejdiu pati sot një takim me Zv.Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës Ceke. Peter Drulák. Takimi u zhvillua në një mëngjes të për bashkët nëlokalet e Hotelit Swiss Diamond.

Në këtë takim u bisedua për zhvillimet e përgjithshme në Kosovë dhe sfidat e tanishme që i kavendi ynë.
Presidenti Sejdiufalenderoi Zv.Ministrin e Jashtëm z. Drulák për mbështetjen që Republika e Çekisë dhe Qeveria e saj i kanë dhënë Kosovës tash e sa vite. Presidenti Sejdiu çmoi lartë figurën e Presidentit Havel dhe rolin e tij që ka pasur në mbështetje të Kosovës dhe në procese globale.

Po kështu u bisedua për zhvillimet e përgjithshme edhe rajonale dhe për qasjen që ka Kosova që të jetë faktorë i rëndësishëm i paqes dhe stabilitetit në rajon. Në këtë kuadër u bisedua edhe për mardhëniet me Republikën e Serbisë dhe për gjithësisht për nevojën e shpejtimit të proceseve integruese të të gjithë vendeve të rajonit në BE.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fatmir-sejdiu-u-takua-me-zv-ministrin-e-puneve-te-jashtme-te-cekise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala