Familjarët kërkojnë përgjegjësi për vrasjet në Prizren

Autori:Avdyl Pajaziti

Dhjetëra qytetarë, në mesin e tyre fëmijë e pleq, janë ndalur para Gjykatës Themelore në Prizren në shenjë proteste për vrasjen e Hektor Morinës, dhe vrasjeve të tjera që kanë ndodhur në Prizren.

“Kërkojmë përgjegjësi”, “Pse po i lejoni kriminelët të na vranë”, janë mbishkrimet që po mbajnë në duar protestuesit.

Kjo protestë është iniciativë e familjarëve të Hektor Morinës, të cilët thonë se organet e drejtësisë kanë dështuar./kp/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/familjaret-kerkojne-pergjegjesi-per-vrasjet-ne-prizren/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala