Falet namazi i Kurban-Bajramit (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Manifestimi qendror për territorin e Kosovës kushtuar festës së Kurban – Bajramit u mbajt sot në xhaminë “Sulltan Mehmet- Fatih” (Xhamia e Madhe), në Prishtinë.

Manifestimi filloi në ora 5:45, me faljen e namazit të sabahut, pas të cilit u mbajt ligjërata tematike kushtuar kësaj feste nga kryeimami i BIK, Sabri ef. Bajgora.

Faljes së namazi të Kurban – Bajramit i priu Resul ef. Rexhepi, ndërsa Hytben – mesazhin, e mbajti myftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava.

Pas faljes së namazit, u urua për shëndet, paqe, prosperitet e harmoni

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/falet-namazi-i-kurban-bajramit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala