Fakte per Vilen:

Autori:admin

  • Vila e Supit, mbanë emrin objekti në të cilin personalitete me nam të historisë së ish Jugosllavisë kanë kaluar “pushimet”, kryesisht dimërore

 

  •  Kjo vilë është përdorur nga Sigurimi Shtetërornë në vitet e 90’të, kryesisht për biseda informative me bashkëpunëtorë të sistemit dhe informatorë të strukturave të sigurisë së asaj kohe.

 

  •  Tash e 16 vite aty jetojnë pesë familje të shpërngulura : tri nga rrethina e Ferizajt dhe dy nga Prizreni.

 

  • Në këtë vilë banojnë 19 banorë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fakte-per-vilen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala