Fakte për Trepçën:

Autori:Avdyl Pajaziti

Plumbi
Sasia e verifikuar- 2.2 milionë ton
Çmimi në berzë- 2480 euro për ton
Vlera nominale- 5.5 miliardë euro

Zinku
Sasia e verifikuar- 2 milionë ton
Çmimi në berzë- 3000 euro
Vlera nominale- 6 miliardë euro

Argjend
Sasia e verifikuar- 2 milionë kilogram
Çmimi në berzë- 545 euro për kilogram
Vlera nominale- 1.1 miliardë euro

Holojzit Al2SiO5 (OH)4
Sasia e verifikuar- 3 milionë ton
Çmimi- 350 dollarë për ton
Vlera nominale- 1 miliard euro

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fakte-per-trepcen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala