Fajdexhinjët e Gjilanit

Autori:Zekirja Shabani

Në fshatin Cërnicë dhe Radivojc të komunës së gjilanit janë zbuluar lokale në të cilat është zhvilluar bixhoz ii paligjshëm dhe janë dhënë para me fajde.

Në njoftimin e policisë së Kosovës thuhet se njësiti i Krimeve ekonomike dhe kundër korrupsionit në bashkëpunim me agjensionet te tjera për zbatim të ligjit ka zhvilluar një operacion për kontrollimin e lokaleve të lojërave të fatit.

“Janë kontrolluar tri lokale prona te tre të dyshuarve meshkuj K-Shqiptar. Gjatë bastisjes janë konfiskuar shtëpiza kompjuterike aparate për lojëra të fatit dhe tiketa të cilat vërtetojnë veprimtarin e kundërligjshme te lokaleve. Njësiti i ATK-se dhe Dogana e Kosovës kanë shqiptuar gjoba mandatore”, thuhet në raportin e policisë.

Nuk raportohet për të arrestuar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fajdexhinjet-e-gjilanit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala