Facebooku së shpejti me video-profile

Autori:Avdyl Pajaziti

Facebook duket se së shpejti do të sjellë për të gjithë përdoruesit mundësinë e vendosjes së një video në vend të fotografisë në profil.

“Në profile po shohim se njerëzit po krijojnë dhe po shikojnë video më shumë se më përpara. Sot, po e nisim të testojmë hapin e radhës që do të jetë evolucion në profil: Video-profilin. Së shpejti mund të postoni një film të shkurtër, videoklip që hapet për këdo që viziton profilin tuaj.Video-profilet do të mundësojnë të tregoni pjesë nga vetja që s’i keni bërë në të kaluarën”, kanë shkruar menaxherët e rrjetit social, Aigerim Shorman dhe Tony Hsieh.

Ndër ndryshimet e tjera që priten nga Facebook janë edhe foto-profili i përkohshëm, dhe kjo është bërë, sipas Facebookut, se “foto-profilet tregojnë çfarë po ndodh në jetën tuaj tani dhe çfarë është e rëndësishme për ju”. /albeu.com

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/facebooku-se-shpejti-me-video-profile/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala