Facebooku me popullësi sa Kina

Autori:Avdyl Pajaziti

Ndërsa rrjeti social “Facebook” u krijua në një dhomë universiteti në Harvard, pak më shumë se dhjetë vite më parë dhe  qytetërimi kinez është qindra vjeçar, në 2015, kanë të njëjtin numër popullsie

Rastësi apo jo ky fakt, por shifrat dëshmojnë se Facebook sot ka të njëjtin numër popullsie me shtetin kinez. Si Facebook ashtu dhe Kina kanë një popullsi prej 1.35 miliardë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/facebooku-me-popullesi-sa-kina/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala