Facebook nuk do të jetë më një problem për baterinë e telefonit

Autori:Avdyl Pajaziti

​Mijëra përdorues të aplikacionit Facebook në pajisjet iOS janë ankuar se ky aplikacion konsumon jashtë mase baterinë e telefonit.

 Facebook e ka rregulluar tashmë këtë problem me përditësimin që lëshoi dje.

Menaxheri i Facebook, Ari Grant, shkroi në një postim në Facebook se shterimi i baterisë ndodh për dy arsye.

Arsyeja e parë është ajo që Facebook e quan virusi CPU Spin në kodin e rrjetit, i cili bën që procesori të funksionojë gjatë gjithë kohës.

E dyta është kur përdoruesi ka parë një video në aplikacion dhe e ka mbyllur atë menjëherë, atëherë sesioni i audios vazhdon të operojë në sfond.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/facebook-nuk-do-te-jete-me-nje-problem-per-baterine-e-telefonit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala