Facebook, në testim komanda “Reactions”

Autori:Gazeta Fjala

Nuk do të ketë një buton “nuk më pëlqen”, për të cilën është folur gjatë këto ditët e fundit, por do të jetë një komandë me shumë funksione që do të ndihmojë përdoruesit e Facebook të shprehin ndjesinë në shtatë situata të ndryshme emocionale.

Kjo komandë dotë quhet “Reactions”, dhe sipas blogjeve të specializuar Engadget dhe TechChrunch, prej ditës së sotme (e premte) do të testohet në dy vende pilot, Irlandë dhe Spanjë, trasnmeton TCH.

Sipas këtyre faqeve, funksionet e reja do ti japin mundësi përdoruesve të Facebook të shprehin emocionet në situata të ndryshme, nga dashuria tek zemërimi. Do të nisë nga klasikja “like”, duke vijuar me “Love”, “Haha”, “Yay”, “Wow”, “Sad” dhe “Angry”./Gazeta Fjala

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/facebook-ne-testim-komanda-reactions/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala