Facebook kërkon falje

Autori:Avdyl Pajaziti

Facebook është përballur me një reagim të ashpër nga disa përdorues pasi atyre u kishin zhdukur disa postime.

Disa përdorues të cilit dëshironin të postonin ‘linçe’ në faqen e tyre personale, facebook u dërgonte një paralajmërim se jeni duke i thyer rregullat e faqes.

Facebook, tani më ka kërkuar falje për këtë gjë, dhe se janë duke punuar në përmirësimin e gjendjes së faqes.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/facebook-kerkon-falje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala