Facebook fillon gazetarinë

Autori:Avdyl Pajaziti

Facebook së fundi ka filluar të bëjë publikime, duke filluar nga ato të New York Times e deri tek Buzzfeed. Me anë të këtyre publikimeve u mundësohet gazetave, portaleve të njohura që të postojnë drejtpërdrejt në facebook. Disa mendojnë se kjo gjë i jep Facebook-ut shumë fuqi, e disa të tjerë mendojnë se kjo është një ndihmesë për gazetarinë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/facebook-fillon-gazetarine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala