Fabrikën e Silcaporit e merr zjarri

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës raporton se fabrika Silcapor në Kaçanik është përfshirë mbrëmë nga zjarri.

Ndonëse nuk raportohet për të lënduar, policia thotë se sipas pronarit të fabrikës vlera e dëmit të shkaktuar është shumë e madhe.

Në raportin e policisë thuhet se njësiti përkatës policor është duke hetuar rastin.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/fabriken-e-silcaporit-e-merr-zjarri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala