Evitohen problemet me energji elektrike

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas disa ditësh me reduktime të ashpra të energjisë elektrike në vend, është kthyer në funksion “Blloku B1”, raporton Indeksonline.

Në shumë vende të Kosovës furnizimi me rrymë kishte munguar për orë të tërë, si në Prishtinë, Podujevë, Obiliq dhe komuna të tjera.

Ndryshe, “Blloku B1” ishte ndalur së funksionuari muaj më parë, më saktësisht më 13 korrik duke e lënë Kosovën në terr./Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/evitohen-problemet-me-energji-elektrike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala