Euro bie ndaj dollarit në nivelin më të ulët në 11 vjet

Autori:Avdyl Pajaziti

Monedha e përbashkët evropiane, Euro ka rënë ndaj Dollarit amerikan në pikën më të ulët gjatë 11 vjetëve të fundit. Një euro këmbehet me 1.11 dollarë që është pika më e ulëtr që nga shtatori i vitit 2003.

Për rënien e fundit fajtor është lënë programi i Bankës Qendrore Evropiane për blerjen e bonove. Por, sipas analistëve rënia mund të vazhdojë tutje kur kihen parasysh zgjedhjet në Greqi që do të mbahen të dielën. Sipas analistëve euro tashmë gjendet në zonat e jostabilitetit dhe pasigurive.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/euro-bie-ndaj-dollarit-ne-nivelin-me-te-ulet-ne-11-vjet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala