EULEX-i konfirmon arrestimin e Krasniqit

Autori:Avdyl Pajaziti

Misioni evropian për sundimin e ligjit, EULEX e ka konfirmuar për KTV-në arrestimin e të akuzuarit të krime lufte, Xhemshit Krasniqi.

“Ne mund të konfirmojmë se zoti Krasniqi është arrestuar nga EXPOL (Policia e EULEX-it) sot. I akuzuari po transportohet në këto momente në një qendër mbajtjeje. Më shumë detaje do të japim nesër”, thuhet në një përgjigje të zëdhënëses, Dragana Nikolic – Salomon.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/eulex-i-konfirmon-arrestimin-e-krasniqit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala