Eshtrat e Isa Boletin mbërrijnë në Mitrovicë

Autori:Avdyl Pajaziti

Eshtrat e heroit Isa Boletini kanë arritur në Kazermën e FSK-së në Mitrovicë.

Aty po zhvillohet një ceremoni e pranim-dorëzimit, ku po marrin pjesë edhe familjarët. Por mediat nuk janë duke u lejuar me arsyetimin se është aktivitet i brendshëm.

Eshtrat e Heroit Isa Boetinit në fshatin Veriq të Komunës së Istogut i janë dorëzuar FSK-së, e cila i ka bartur deri në Mitrovicë.

Lajmin e bëri të ditur për KP Enver Boletini.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/eshtrat-e-isa-boletin-mberrijne-ne-mitrovice/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala