Është mirë të bëni një sy gjumë në punë

Autori:Avdyl Pajaziti

Eshte mire te beni nje sy gjume ne pune Nje sy gjume prej 20 minutash mund te permiresoje vigjilencen e pergjithshme, forcoje disponimin dhe rrise produktivitetin. Uilliam Antoni, autori i librit “Arti i dremitjes ne pune” thote qe ndikimi pozitiv i dremitjes se shkurter mund te zgjase edhe deri disa ore. Keshtu qe nese shefi juaj ju gjen duke fjetur ne vendin e punes, permendjani kete fakt!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/eshte-mire-te-beni-nje-sy-gjume-ne-pune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala