“Është gënjeshtër” – zëdhënësi i PDK’së mohon se kanë kandidatë të dënuar

Autori:Gazeta Fjala

Zëdhënësi i PDK’së, Avni Bytyqi thotë se kjo parti nuk ka kandidatë të dënuar në listën për deputetë.

 “Argumentet se KQZ’ja e ka certifiku listën e PDK’së me një kandidat brenda që bjen në kundërshtim me aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese edhe legjislacionin në fuqi është i pavërtetë plotësisht, është gënjeshtër dhe shpifje”, tha Avni Bytyqi në Pressing.

“KGJK’ja nuk e ka karakterizuar kandidatin me numër 108 (Lulzim Abazi) si person i cili nuk mund të kandidojë”, tha Bytyqi.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FTelevizioni7%2Fvideos%2F721328091919028%2F&show_text=0&width=560

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/eshte-genjeshter-zedhenesi-i-pdkse-mohon-se-kane-kandidate-te-denuar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala