Erdogan ‘vjen’ në Kosovë përmes videolidhjes

Autori:Avdyl Pajaziti

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan do të ‘vjen’ sot në Kosovë nëpërmjet videolidhjes.

Erdogan në këtë mënyrë do të jetë pjesë e ceremonisë inauguruese të Xhamisë së Mehmet Akif Ersoj në Fshatin Shushicë të Komunës së Istogut.

“Xhamia në fjalë është ndërtuar më 1861 ndërsa ishte djegur më 04 prill 1999 dhe së fundi është restauruar nga ana Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA)”, thuhet në njoftimin për media.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/erdogan-vjen-ne-kosove-permes-videolidhjes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala