Erdogan paralajmëron Rusinë me prishje të raporteve

Autori:Avdyl Pajaziti

Turqia dhe Rusia kanë marrëdhënie të forta ekonomike, të cilat janë zbehur gjatë muajve të fundit për shkak të dallimeve të tyre mbi Sirinë.

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Rusinë për marrëdhënie të vështira me vendin e tij pasi një avion luftarak rus shkeli hapësirën ajrore turke gjatë kësaj fundjave./AA/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/erdogan-paralajmeron-rusine-me-prishje-te-raporteve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala