Erdogan: Otomanët ishin të parët që shkelën në Hënë!

Autori:Avdyl Pajaziti

Otomanët kanë qenë të parët që kanë shkelur në sipërfaqen e hënës, jo Neil Armstrong, tha presidenti turk Recep Tayyip Erdogan.

Erdogan pretendon se eksploruesit myslimanë kanë shkuar në Hënë 300 vjet përpara se të shpikej programi Apolo dhe ndërtuan një xhami “në kraterin” ku zbritën.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/erdogan-otomanet-ishin-te-paret-qe-shkelen-ne-hene/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala