Erdogan akuzon rëndë BE: Jeni përgjegjës për vdekjen e çdo individi

Autori:Zekirja Shabani

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka hedhur sot akuza të rënda ndaj shteteve të Bashkimit Evropian se e ka shndërruar Mesdheun në një varr për emigrantët. Sipas Erdogan, BE është përgjegjëse për vdekjen e çdo individi.

“Shtetet Evropiane, të cilat e shndërruan Detin Mesdhe në një varr për emigrantët, janë palë në krimin, i cili përsëritet sa herë që ndonjë refugjatë do ta humb jetën”, tha Erdogan në një fjalim në Ankara.

Turqia pranoi rreth 2 milionë refugjatë nga Siria, ndërsa Evropa sipas Erdoganit, nuk bën asgjë për ta ndarë barrën nga kriza.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/erdogan-akuzon-rende-be-jeni-pergjegjes-per-vdekjen-e-cdo-individi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala